Yuhalanan Özcan Deniz’den yeni paylaşım

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları ülkenin çeşitli yerlerinde devam ederken Özcan Deniz de önceki akşam Kıbrıs’ta sahneye çıkmıştı.

Konserin başında 29 Ekim’le ilgili konuştuğu ileri sürülen Deniz, 100. Yıl Marşı’nı okumadığı iddiasıyla seyirciler tarafından yuhalandı.

Özcan Deniz konser sonunda marş söyleyerek kutlama yapmadığı iddiasıyla seyirciler tarafından yuhalanarak çatal ve bıçaklarla protesto edildiği iddia edilmişti.

Öte yandan Gossip Pasta isimli hesaba mesaj gönderen bir kullanıcı da Özcan Deniz’in konserin başında Cumhuriyet Bayramı’yla ilgili konuşma yaptığını ancak konser sonunda seyircilerin marş söyleyerek çağırmasına rağmen yeniden sahneye çıkmadığını belirtti.

Konserinde cumhuriyetin 100. yılını kutlamadığı için tepki gördüğü ileri sürülen ünlü şarkıcıdan bir açıklama geldi.

Özcan Deniz söz konusu paylaşımında Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamadığının bir yalan olduğunu, finaldeki 10. yıl marşını okuyamamasının ise kendisiyle şefinin birbirlerini yanlış anlamalarından kaynaklı bir organizasyon kargaşası olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

‘YANLIŞ ANLAMAMIZDAN KAYNAKLI BİR ORGANİZASYON KARGAŞASIDIR’

“28 Ekim Kıbrıs’taki oteldeki konserimde Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamadığım koca bir yalan ve suikasttır. 30 Ekim’de setim başlıyor olmasına rağmen, Filistin’de yaşananlardan dolayı karalar içinde sahneye çıkmama rağmen bu özel geceyi iptal ettirtmedim.

Ömrümde bir kere daha yaşayamayacağım bu özel 100. yıl kutlamasında sahnede olmak ve coşkuyla kutlamak istedim. Konser kaydı yapılmadığı için görüntülere ulaşamıyorum. Fakat konsere gelen bine yakın izleyiciden birileri, ilk şarkıdan hemen sonra ve program sonunda yaptığım içi dolu, laf olsun diye değil gerçek duygularımı aktardığım uzun Cumhuriyet konuşmamı ve de kutlamamı kaydetmiş ise yayınlamalarını rica ediyorum.

Finaldeki 10. yıl marşını oku(ya)mamam tamamen benim ile şefimin birbirimizi yanlış anlamamızdan kaynaklı bir organizasyon kargaşasıdır. Fakat kutlamamış değilim. Aksine içten ve de alkışlarla sürekli kesilerek yaptığım Cumhuriyet konuşmam ve de kutlamama gelen tüm izleyici şahittir. Kaydına ulaştığımda paylaşacağım. Sevgiler.”

Özcan Deniz açıklamasının ardından konserden Cumhuriyet’in 100. yılını kutladığı anları paylaştı:

“Çocuklarımıza, yeni nesile bırakabileceğimiz en büyük mirasın Cumhuriyet olduğuna inanıyorum. Ve böyle çok fazla petrolümüzün, gazımızın olmamasına rağmen hala bu Orta Doğu’da yaşanan bu barbarlıklardan, Orta Çağ şiddetinden bizi koruyanın Cumhuriyet olduğunu düşünüyorum. O yüzden de bu 100. yılımız çok kıymetli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x