Meta, Reels videolarını düzenlemek için yeni bir araç geliştirdi

Araçlar, görüntüleme sayısı bilgileri ve daha fazlası gibi birçok yararlı ölçüm sağlayan önceden mevcut Profesyonel Kontrol Panelinin bir parçası.

Mobil cihazınızda bir Facebook Reel oluştururken en fazla dört farklı başlık ve küçük resim kombinasyonu ekleyebilirsiniz. Bu, içerik için bir test aşamasını başlatacak. Hangisi en çok görüntülemeyi alırsa, otomatik olarak sayfanızda “kazanan değişken” olarak görüntülenecek.

Şirket aynı zamanda benzersiz başlık ve küçük resim seçenekleri oluşturmaya yardımcı olmak için yapay zekayı dahil etme üzerinde de çalışıyor ancak bu özellik hala üzerinde çalışılıyor. Buradaki nihai amaç, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin mümkün olduğu kadar çok ilgi görmesini sağlamak. Bu, Facebook’un trafiğini artıracak ve Meta’nın bonus programı sayesinde üreticilere bu süreçte potansiyel olarak bir miktar para kazandırabilecek.

Meta, Reels videolarını düzenlemek için yeni bir araç geliştirdi

Bu amaçla, belirli ölçütleri aştığınızda başarı rozetlerini ödüllendiren yeni bir sistem uygulamaya konuldu. Meta, bu rozetlerin, ödüllü Yükselen İçerik Oluşturucu etiketi aracılığıyla içerik oluşturucuların içeriklerinin daha fazla görünürlüğünü elde etmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bugün kullanıma sunulan tek araç bu değil. Ayrıca, önceden var olan video gönderilerinden ve canlı yayınlardan Reels’ı hızla oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir özellik de var. Profesyonel Kontrol Paneli, kullanıcıların tüm bunları takip etmesine yardımcı olacak yeni içerik yönetimi araçlarına sahip.

Bu özelliğin Instagram’a değil de Facebook’a gelmesi de ilginç çünkü Reels Facebook’tan çok İnstagram’ın bir özelliği. Şirketin bu araçları Instagram kullanıcıları için piyasaya sürmesi durumunda sizi bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x