YSP’lilerin evinde dinleme cihazı bulundu: ‘Faturasını Emniyet ödemiş’

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Muş Gençlik Meclisi Üyesi Maruf Çelikel ile arkadaşı Faruk Küçükçelebi’nin evinde ortam dinleme cihazı bulundu. Çelikel, kayıt cihazını ışığının yanıp sönmesi üzerine fark ettiklerini ve içerisinden çıkan SIM kartının Emniyet Genel Müdürlüğü adına kayıtlı olduğunu öğrendiklerini aktardı.

Çelikel, şunları söyledi: “Cihazın ışığı yanıp sönüyordu. Yerleştirildiği yeri açtığımızda elektriğe bağlı olduğunu ve yedek bir bataryasının olduğunu fark ettik. Yaptıkları düzeneği iptal ettiğimizde içerisindeki Turkcell SIM kart çıktı. Yaptığımız araştırmada emniyet adına kayıtlı ve iki aydan fazladır aktif görünüyordu. Emniyet faturasını yatırıyor ve iki ayın faturası 2 bin 500 TL gelmiş. Evin içerisine, bizim olmadığımız bir zamanda gelerek yerleştirdikleri çok belli. Suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.

Birçok kez polisler tarafından takip edildiğini ifade eden Çelikel, “Defalarca eve kadar takip edildik. Evin önünde daima bir TEM aracı bulunuyordu zaten. Ajanlaştırmaya çalıştılar, ‘partiye gidersen başına geleceklerden sorumlu değiliz’ dediler. Zorla birkaç defa telefonumu açmaya çalıştılar” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x