Ünlü müzik grubu The Cure’un konserinde bilet krizi

1980’li yıllarda dünya çapında popülerlik kazanan İngiliz rock müzik grubu The Cure’un konseri için, bazı hayranların gerçek koltuk fiyatlarını aşan ücretler ödediğini bildirmesinin ardından, bilet satış ve dağıtım şirketi Ticketmaster eleştirilerin odağı oldu.

The Cure, konser fiyatlarını düşük tutmaya çalışarak her biri yaklaşık 380 TL (20 $) gibi düşük bir fiyata bilet sattı. Bazı alıcılar ise, hizmet ücretleri, tesis ücretleri ve sipariş işleme maliyetlerinin kolayca bunu aşabileceğini bildirdi.

Grup, web sitesinde, bilet hırsızlarını engellemek ve şişirilmiş yeniden satış fiyatlarını sınırlamak için doğrulanmış kullanıcılara bilet sattığını söyledi. Ticketmaster, konuyla ilgili yorum yapmadı.

Konser organizatörü Live Nation Entertainment Inc.’in bir parçası olan Ticketmaster, sevdikleri konserlerin yüksek maliyetinden rahatsız olan hayranların uzun süredir tepkisini çekiyor. 

Hayranları geçen yıl, Bruce Springsteen ve Madonna gibi isimlerin konser fiyatlarının yükseldiğini gördükçe tartışma kızıştı. Site, kasım ayında Taylor Swift biletleri satışa çıktıktan sonra çöktü, ülke genelindeki politikacılar da soruşturma ve açıklama talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir