Siyasi partilerden Ankara saldırısına tepki: Tüm yönleriyle aydınlatılsın

TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanları ve grup başkanvekilleri İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü önündeki saldırıyı kınadı. Yapılan açıklamalarda olayın tüm yönleriyle aydınlatılması gerektiği vurgulandı.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Ankara’daki saldırıya ilişkin AA’ya konuştu.

ABDULLAH GÜLER: MECLİS’İN AÇILDIĞI GÜNE DENK GETİRİLDİ

AK Parti Grup Başkanı Güler, saldırıyı lanetlediğini ve kınadığını ifade ederek, yaralanan polis memurlarına acil şifalar diledi.

Güler, saldırının ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik olduğunu söyleyerek “Özellikle Meclis’in açıldığı 1 Ekim gününe denk getirilerek kamuoyunda bir gündem yapılmaya çalışıldığını görüyoruz” dedi. Güler, “Hiçbir şekilde bu kararlı duruşumuzdan, mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Terörle mücadelemiz asla bir kesintiye uğramayacaktır” ifadesini kullandı.

MHP’Lİ AKÇAY: MECLİSİMİZ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEK

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, saldırıyı lanetlediklerini dile getirerek, “Ülkemize, İçişleri Bakanlığımıza ve saldırı sırasında yaralanan kahraman polislerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Saldırının başarısız olmasının ve can kaybının olmamasının kendilerine teselli verdiğini söyleyen Akçay, “Ülkemiz ve TBMM, kendi gündemine hakimdir. Meclisimizin yeni yasama yılının açılacağı bugün TBMM, saat 14.00’te toplanıp çalışmalarına devam edecektir” şeklinde konuştu.

ÖZGÜR ÖZEL: BİR AN ÖNCE AÇIĞA ÇIKARILMALI

CHP Grup Başkanı Özgür Özel de İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde yaşanan saldırıyı lanetlediğini belirterek, yaralanan polislere acil şifalar diledi.

Özgür Özel, “Meclisin açılış gününde, Meclise çok yakın bir noktada gerçekleşen bu saldırı tüm boyutlarıyla bir an önce açığa çıkarılmalıdır. Türkiye’de ardı ardına bombaların patladığı 2015-2017 dönemi hafızalarımızdaki tazeliğini korurken, ülkemizin benzer bir sürecin içine girmemesi için parlamentomuz ve parlamentoda grubu bulunan siyasi partiler olarak üzerimize bir sorumluluk düşüyorsa bunu yerine getirmeye hazırız. Terörün her türlüsünü kimden ve nereden geldiğine bakmadan lanetliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

İYİ Parti Grup Başkanı Koray Aydın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile yaralanan emniyet mensuplarına acil şifalar dileyerek, “Yüce Allah milletimizi her türlü iç ve dış düşmanın saldırısından korusun. Türk milleti ve Türk devleti asla teröre boyun eğmeyecektir” paylaşımında bulundu.

SELÇIK ÖZDAĞ: AZMETTİRENLERİN BULUNMASINI BEKLİYORUZ

Saadet Partisi Grup Başkanı Özdağ ise “TBMM’nin açılacağı günde Ankara’da İçişleri Bakanlığına bombalı bir saldırı gerçekleştirildi. Her şeyden önce tüm emniyet camiamıza geçmiş olsun diyor yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum. Saldırıyı lanetliyor, azmettirenlerin bir an evvel bulunmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x