Polemik: Demirtaş’tan RTÜK başkanına yanıt

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kendisine yönelik ” ‘Örgüte üye olmak’tan hükümlü bulunan biri övülemez” ifadelerini kullanan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin’e sosyal medya hesabından yanıt verdi.

“GEREKLİ İNCELEMELER BAŞLATILMIŞTIR”

Halk TV programcısı Serhan Asker’in dün, depremler ve selden etkilenen Adıyaman’dan yaptığı canlı yayında, Demirtaş’ın son öykü kitabı “Dad”dan bahsetmesinin ardından RTÜK Başkanı Şahin, sunucunun “provokatörlük” yaptığını dile getirerek “Seçimler yaklaşırken medyanın dikkat etmesi gereken kurallar belliyken Halk TV’nin yapmış olduğu provokatif yayınlar kabul edilemez. Ülkemizin sömürgeci olduğu iddia edilemez, silahlı terör örgütüne üye olmaktan hükümlü bulunan biri övülemez. Gerekli inceleme başlatılmıştır” ifadesini kullandı.

“HAKKIMDA ÖRGÜT ÜYELİĞİNDEN HÜKÜM YOK”

Şahin’in paylaşımını alıntılıyarak yanıt veren Demirtaş, “Hakkımda örgüt üyeliğinden hüküm yok boş herif! Yalan söyleme. Beni 7 yıldır 12 metrekarelik bir hücrede tutuyorsunuz ama ismim geçtikçe paçalarınız tutuşuyor. Çünkü biz halkız ve haklıyız. Sen ve patronların ise gırtlağa kadar suça bulaşmış ‘tirsonekler’siniz!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir