Milli Yol Partisi, cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını duyurdu!

Milli Yol Partisi (MYP) Genel Başkanı Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“BU ANLAYIŞLARIN TÜRKİYE’Yİ GÖTÜRECEĞİ HİÇBİR YER YOKTUR”

Çayır, temel gıda maddelerindeki bir yıllık zamlara ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen seneden bu yana kimi temel gıdalar yüzde 300 zamlanmış. Hayatı zorlaştırmışız. Elbette pandemi, deprem dahil yaşadığımız felaketlerin etkisi olmuştur. Pandemiyi bütün dünya yaşamıştır. Depremi sadece ülkemiz yaşadı. Biz rasyonel yöneticilerden, rasyonel akıl sahiplerinden yoksun bir şekilde hayata devam ediyoruz. Biz gerçeklerle hareket edemiyoruz. Bu anlayışların Türkiye’yi götüreceği hiçbir yer yoktur. Temelde hukuku, merhameti, adalet, vicdan olmayan bir sistemin doğuracağı hiçbir iyilik yoktur. Yanlış işle doğruya varamazsınız. Şu anda yaşanılan zorluğun temeli de budur. Biz akılla, bilimle, insafla, irfanla, merhametle, adaletle ülke yönetiminin yönetilmesi gerektiğini, bunun dışındaki yaklaşımların ülkeyi bir an için rahatlatsa dahi sonuçları itibariyle biraz daha kötüleştirdiğinin inancındayız ve farkındayız.”

“KILIÇDAROĞLU KONUSUNDA İSTİŞAREYE DEVAM EDİYORUZ”

MYP‘li Çayır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine ilişkin ise, şunları söyledi:

“ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Remzi Çayır, Muhsin Yazıcıoğlu suikastının üzerinden 14 yıl geçtiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

“25 Mart Cumartesi günü kabri başında onu sevenler, alperenler, onun yolunda giden Milli Yol Partililer buluşacaklar. Haykıracaklar; ‘yetmedi mi, 14 yıl neyi bekliyorsunuz, ana dava açıldı mı.’ Hukuk şu ana kadar ne yaptı? Adliyeler, savcılar, hakimler ne yaptı? Şu an görülmekte olan bir tek dava kaldı. Daha önce Göksun’da açılmış olan ‘hırsızlık davası’ Kahramanmaraş’ta görülüyor. Başka bir dava var mı yok. Açılmakta olan bir dava var mı yok. Neyi bekliyorlar? Seçimin bitmesini bekliyorlar. Biz onu sevenler, onun ilkelerini, onun siyaset biçimini ve adamlığını unutturmayacağız ve davanın kapanması için uğraşanların heveslerini kursaklarında bırakacağız. Asla ve asla dosyanın failli meçhul raflarına kaldırılmasına izin vermeyeceğiz. Tıpkı Sinan Ateş cinayetinde olduğu gibi. 2 ay geçti, Sinan Ateş vakası ve cinayeti, etrafı, sağı, solu aydınlatılamadı. Biz siyasette ve insanca bu ülkede yaşadığımız müddetçe bunlara asla izin vermeyeceğiz.”

“CUMHURBAŞKANI ADAYI ÇIKARMAMA KARARI ALINDI”

Çayır, Milli Yol Partisi’nin ülkücü, milliyetçi, vatansever, hukuku üstün tutan ve adalete inanan bir cumhurbaşkanı adayıyla milleti buluşturacaklarını defalarca söylediklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“İllerimiz, ilçelerimiz ve kurullarımız buna ruhsat verirse yaptığımız istişarede bu dönem aday çıkarmaması gerektiğini illerimiz, ilçelerimiz, merkez karar yönetim kurulumuz bir irade beyanında bulundu. Buna karşı bütün alınan karara rağmen içimde bir uhdenin oluştuğunu söylemeliyim. Biz elbette ki bütün zorlukları, bütün önümüze koyulan engelleri aşarak kendi Cumhurbaşkanı adayımız ile çıkabilirdik. Ama ben istişareye, arkadaşlarımızın eğilimine ve görüşlerine uymak durumundayım. Sonuçta bir istişare yaptıktan sonra arkadaşlarımızın ifadesine katıldım. Dolayısıyla bu dönem Cumhurbaşkanı adayı çıkarmama kararı alındığı için karara uydum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir