Keçiören Belediyesi Bir Laboratuvar Sınıfı Daha Açtı


Keçiören Belediyesi tarafından eğitime destek çalışmaları kapsamında başlatılan “Bir Tuğla da Bizden” projesi kapsamında ilçedeki Hun Ortaokulu’na laboratuvar malzemeleri teslim edilerek laboratuvar sınıfının açılışı yapıldı. Öğrenci ve öğretmenlerle birlikte kurdele kesilerek gerçekleştirilen açılış törenine Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da katıldı.

Altınok açılış öncesinde öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Çalışmadan, yorulmadan, terlemeden başarılı olunmaz. Devletimizin ve milletimizin geleceği, ikbali, istikbali ve sizlersiniz. Atatürk ne diyor, ‘Vatan sevgisi vatana hizmetle ölçülür. Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V), ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır buyuruyor.’ Bu anlamda sizler hayırlı bireyler olarak ülkemizi Atatürk`ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaksınız. Gün olacak ülkemizi sizler yöneteceksiniz. Bizim amacımız da çocuklarımızı daha iyi bir şekilde geleceğe hazırlamak ve donanımlı yetiştirmektir.” dedi.

Türklerin önemli bir bilim ve medeniyet tarihi olduğunu da vurgulayan Altınok şunları söyledi:

“Bilgi ve bilişim çağı hızlı gelişiyor. Bir dönem ilmin ve kültürün merkezi Buhara, Semerkant idi. Buruni, Farabi, Harezmî, Buhari, Semerkandi, Ulug Bey bilimin ve İslam’ın öncüleriydi. Gök bilimleri, uzay bilimleri, yer bilimleri, geometri, matematik, sanat ve kültür; hepsi bizdeydi. Böylesine değer üretmiş bir milletiz. Gittiğimiz yerleri inşa etmiş, medeniyet götürmüş bir ecdadın torunlarıyız. Bizler de şimdi TEKNOMER’de geleceğin yazılımcılarını, bilişimcilerini yetiştiriyoruz. Keçiören’de genç olmak ayrıcalıktır. Eski Keçiören ile şu anki Keçiören çok farklı. Biz çocukken Keçiören’de gezecek yer olmadığından Kuğulu Park’a veya Gençlik Parkı’na gezmeye giderdik. Ama gün geldi, Keçiören’e hizmetkâr olduk ve inşa ettiğimiz tesisler, parklar, spor kompleksleri ve sosyal donatı alanlarıyla gençlerimizin ilçe dışına çıkmadan da keyifli vakit geçirebilmelerine imkân sağladık.”

Altınok konuşmasında Keçiören’de hayata geçirilen projeleri de sıralayarak, “En çok parkı olan, en çok spor tesisi olan, en büyük olimpik yüzme havuzu olan, dünyanın en büyük yapay şelalesine sahip olan, şehir içindeki ilk teleferiğe sahip olan belediye, Keçiören belediyesidir. Cumhuriyet tarihimizde sanatımızın, tarihimizin, kültürümüzün ve mimarimizin sentezi olan Estergon Kalesi de Keçiören’dedir.” diye konuştu.

Başkan Altınok, öğrencilerle birlikte laboratuvarı gezerek incelemelerde de bulundu.

Bu arada Keçiören Belediyesi Hun Ortaokulu Kütüphanesi’nin oluşturulmasına da büyük katkı sunarak geçtiğimiz dönemde kitap temin etmişti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir