Karakter analizi: Bu görsel zeka testinde gördüklerinizle karakterinizi ele vermekten kaçının!

Gözlem yeteneğiniz ve odaklanma kabiliyetiniz aracılığıyla karmaşık bulmacaları ne kadar hızlı çözebileceğinizi görebiliyoruz. Arkanıza yaslanıp bir bakışta bütün testleri çözebiliyor, her şeyi aynı anda görebiliyorsanız ne mutlu size! Peki bu görsel testte ilk olarak ne gördüğünüzü bize söyler misiniz? Çünkü eğer bu özellikleriniz kötü ise bir an önce kimseler görmeden bu huylarınızdan vazgeçmeniz gerekecek.

Algılarınızın ne kadar açık olduğunu ve dikkatinizin ne kadar güçlü olduğunu anlamak için size ipuçları sunan bu testlerin dünyasında eğlenmeniz de garanti. Üstelik zamanla çözdüğünüz optik illüzyonlar sayesinde beyin gelişiminizde de olumlu bir etki fark edeceksiniz.

Basit ama anlamlı bu timsah ve tekne testinde ise karakterinizin gizli odalarına girmeyi tasarlıyoruz. Acaba burada ilk hangi nesneyi göreceksiniz?

Bir daha bakmanızı rica etsek…

Neden farklı şeyler görürüz?

Beynin farklı işleyiş yapılarından dolayı aynı görüntüyü farklı şekilde algılıyoruz. Yani herkesin beyni kendisine göre bilgiyi işliyor. Bu yüzden bir görüntüyü nasıl “gördüğünüz” ya da “algıladığınız“, beyninizin nasıl çalıştığını kapsıyor.

İlk olarak timsahı görenler…

Görselde dikkatinizi çeken ilk şey bir timsah ise daha büyük resme odaklandığınız anlamına geliyor. Önünüze gelen her şeyi takıntı yapmıyorsunuz. Bu iyi bir şey. Ancak olumsuz tarafı, bazı önemli şeyleri kaçırmanın sonuçlarına katlanmanız acı olabiliyor. Odaklanmakta zorluk yaşıyorsunuz. Çok da sabırsız birisiniz. Genellikle soğukkanlısınız, stresli ortamlarda dahi işi ele almaktan kaçınmıyorsunuz. Planları işletmek tam size göre bir davranış.

İlk olarak tekneyi görenler…

İlk fark ettiğiniz şey tekne ve içindekiler ise hayat bakış açınızın eşsiz olduğunu söylemeliyiz. Belli bir mantık çerçevesinde hareket ediyorsunuz. Ancak kurallara göre oynamayı ve geleneklerin peşinden gitmeyi sevmiyorsunuz. Hayattaki küçük şeyler sizin için değerli. Sınırlı bir arkadaş çevreniz var. Çevrenizdekileri iyi seçtiğiniz için kimsenin anlamayacağı kadar sizi anlıyor ve seviyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir