Erdoğan’ın o hamlesi ne anlama geliyor… “150 bin oy için bu kadar eleştiri almazdı”

Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesinin ardından siyaset arenasında çalışmalar sürerken CHP’li Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın HÜDA PAR hamlesini değerlendirdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Habertürk TV’de Kübra Par’ın sorularını yanıtladı.

Açıklanan anketlerdeki oranları değerlendiren Özgür Özel, “Yüzde 53 Recep Tayyip Erdoğan diye bir anketi Recep Tayyip Erdoğan’ın rüyasında bile görmediğini düşünüyorum. Görse HÜDA-PAR’ın kapısına gitmezdi; 150 bin tane oy için bu kadar eleştiri almazdı” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı’nın oy oranlarıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Özel, “Hepimizin beklentisinin üzerinde bir sinerji oldu. Krizin çözülmesi tatlıya bağlanması, 6 partinin bir takım oluşturması heyecan oluşturdu. Son anda 2 flaş transfer yapılmasıyla da büyük bir moral buldu herkes. Sağ açığa Yavaş, sol açığa İmamoğlu geldi. Anketlerde o sıçrama görülüyor. En son bir araştırmada Kemal Bey 10 puanla önde gözüküyordu. Bazı anketlerde 4, bazılarında 6 veya 8 puan önde. İktidara yakın anket kuruluşları da bu sıçramayı gösteriyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir