AKP’li Mustafa Şen: Erdoğan gibi bir siyasi markayı ikinci tura bıraktık diye utandık, rezil olduk ama onun umurunda değildi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, 14 Mayıs’taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması konusunda, “Tayyip Erdoğan gibi bir siyasi markayı ikinci tura bırakmışız, rezil olduk, utandık, yerin dibine battık fakat onun umurunda değildi” dedi.

Şen, Kırşehir’deki 36. Ahilik Haftası kutlamalarında cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kaldığı 14 Mayıs gecesi hakkında konuştu.

“Biz 14 Mayıs’ta bir seçim yaşadık. Genel başkan yardımcıları olarak, tabii o akşam Sayın Cumhurbaşkanımızın yanına gelmemiz gerekiyor, diğer vekiller gibi değiliz, orada bulunmamız lazım. Cumhurbaşkanımızın hiç umurunda değil, kadere inanmış. Ne olacaksa o oluyor, buna inanıyor. Bizse yiyoruz kendi kendimizi çünkü Tayyip Erdoğan gibi bir siyasi markayı ikinci tura bırakmışız. Rezil olduk, utandık, yerin dibine battık fakat onun umurunda değildi. Sonra düşündüm ki evet, onun öyle olması lazım, bizim de böyle olmamız lazım. Biz, utancımızdan yerin dibine geçmeliyiz. O ise kader planına iman etmiş, onunla devam ediyor ki olanda hayır olduğunu gördük. Biraz sohbet ettik, gece yarısı oldu, dedi ki: ‘Arkadaşlar, yarın saat 18.00’de MYK toplantımızı yapacağız’. Yahu Reis bir dur, bir dur yani dinlen. Gece saat 01.00 falan, yarın MYK toplantımızı yapacağız. MYK, bir yere mi kaçıyor? Yarın 18.00’de geldik arkadaşlar, oturduk, gündem maddesi ne? 2024 yerel seçimler. Arkadaşlar, 15 Mayıs akşamı seçimin ikinci turu devam ediyor.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x